loading...
مهندس عمران
pedram بازدید : 106 چهارشنبه 18 اسفند 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان پاورپوینت انرژی های خورشیدی در ساختمان

نقل قول :

مباحث مطالعاتی

بخش اول : تعاریف

بخش دوم : تعریف خورشید

بخش سوم : بهره گیری از انرژی خورشید با راهکار غیرفعال

بخش چهارم : بهره گیری از انرژی خورشیدی به شیوه نوین و فعال

مقدمه

امروزه با توجه به حساسیت در بخش انرژی و همچنین پیش بینی هایی در مورد تمام شدن انرژی ، جوامع گوناگون و به خصوص صنعتی به انرژی های تجدید پذیر از جمله انرژی پاک خورشیدی روی آورده اند.ابتدا انرژی های خورشیدی در شیوه غیرفعال و سپس به شیوه های نوین و فعال مورد بررسی قرار می گیرد. البته در این تحقیق انرژی خورشیدی در شیوه نوین بیشتر مورد بحث قرار خواهد گرفت.


رمز فایلwww.saze20.ir

برای دانلود اینجا کلیک کنید...

 

 

pedram بازدید : 328 سه شنبه 17 اسفند 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان پاورپوینت در زمینه متره و براورد راه و راه اهن همراه با محاسبه تعدیل

نقل قول :

دانلود فایلهای دوره آنالیز بهاء اداره کل راه آهن فارس در فرمت پاورپوینت تدریس شده توسط مهندس علی منصوری کارشناس ارشد راه و ترابری که این مجموعه شامل 7 بخش  کلیات ، عملیات خاکی، ابنیه فنی سنگی ، ابنیه فنی بتنی ، زیراساس اساس و آسفالت ، روسازی راه آهن ، تعدیل تاخیر و مابه التفاوت مصالح میباشد.

برای دانلود روی لینکهای زیر کلیک کنید...

بخش اول :  کلیات

بخش دوم : عملیات خاکی

بخش سوم :  ابنیه فنی سنگی 

بخش چهارم : ابنیه فنی بتنی 

بخش پنجم : زیر اساس ، اساس و آسفالت
 
بخش ششم :  روسازی راه آهن


بخش هفتم : تعدیل ، تاخیر ، مابه التفاوت مصالح

 

 

 

 

pedram بازدید : 110 دوشنبه 16 اسفند 1395 نظرات (0)
دانلود رایگان پاورپوینت 83 صفحه ای سرفصل مباحث سلسله همایشهای حقوق مهندسی

نقل قول :

فصل اول سلسله همایشهای حقوق مهندسی با محوریت مباحث حقوقی حرفه مهندسی و بشکل کاملا کاربردی و با حضور قضارت دادگستری، کارشناسان رسمی و متخصصین و مطلعین مباحث روز حوزه حقوق مهندسی در چهار نوبت و در چهار پنجشنبه روزهای اول، هشتم، پانزدهم و بیست و دوم اسفند ماه برگزار خواهد گردید و با توجه به اهمیت موضوعات مطروحه ،حضور در این همایشها را به عموم همکاران گرامی فعال در حرفه مهندسی ساختمان (طراحی،محاسبه،نظارت و اجرا) خصوصا در رشته های عمران و معماری توصیه اکید می نماییم...

مراسم رونمایی از سلسله همایشهای حقوق مهندسی باحضور 400 تن از همکاران،مدعوین،برخی اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و همچنین آقای دکتر دنیامالی،رئیس کمیسیون عمران شورای شهر،روز پنجشنبه 17 بهمن ماه 92 در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای بهاران برگزار گردید...

 


برای دانلود اینجا کلیک کنید...

pedram بازدید : 239 یکشنبه 15 اسفند 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان پاورپوینت فایل درس مهندسی ارزش(تحلیل ارزش)دانشگاه تهران و امیرکبیر(238 اسلاید)

 

 

 نقل قول :

فایل درس مهندسی ارزش دانشگاه تهران مربوط به دکتر امین سارنگ، دکترای مهندسی منابع آب از دانشگاه شریف و استادیار دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران هستند. فایل پاورپوینت تبدیل شده به پی دی اف در 238 اسلاید و به زبان فارسی میباشد...

رمز فایل فشرده : omrankadeh
برای دانلود اینجا کلیک نمائید.

pedram بازدید : 112 شنبه 14 اسفند 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان پاورپوینت روشهای اجرایی در ساختمان های فولادی(256 اسلاید)

  

 

 نقل قول :

در این بخش قصد داریم یک پاورپوینت از روش های اجرایی در ساختمان های فولادی در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. پاورپوینتی که دارای 256 اسلاید مفید است. پس این فرصت را از دست ندهید و این پاورپوینت ارزشمند را جهت ارائه یک کنفرانس و یا سمینار درس روش های اجرای سازه های فلزی از لینک زیر دانلود نمائید.

رمز فایل فشرده : omrankadeh
برای دانلود اینجا کلیک نمائید.

pedram بازدید : 529 جمعه 13 اسفند 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان جزوه پاورپوینت طراحی ستون بتنی بصورت دستی

 

 

 

نقل قول:

این جزوه به صورت پاورپوینت بوده و ستون های بتنی را بر اساس آئیین نامه aci ۲۰۰۵ طراحی میکند جزوه بسیار مفید و کامل بوده و علی الخصوص به درد دوستانی که پروژه بتن دارند و باید طراحی دستی هم انجام بدهند میخورد.

برای دانلود اینجا کلیک کنید...

 

 

 

 

 

 

 

pedram بازدید : 72 دوشنبه 09 اسفند 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان 3 فایل تحلیل پلاستیک قاب با استفاده برنامه ریزی خطی در متلب(matlab)

 

MATLAB-Plastic Analysis of  plane frame by linear Programming


ارسال شده توسط آقای سالار دلاور قشقایی

برای دانلود اینجا کلیک کنید...

 

 

pedram بازدید : 499 یکشنبه 08 اسفند 1395 نظرات (0)


برای دانلود جزوه روی لینکهای کلیک کنید...

برای دانلود فایل های صوتی روی لینکهای کلیک کنید...قسمت اول

دانلود بخش اول 

دانلود بخش دوم 

دانلود بخش سوم 

دانلود تلفظ لغات


قسمت دوم


دانلود بخش اول

دانلود بخش دوم

دانلود بخش سوم 

 

 

 

 

 

 

pedram بازدید : 71 شنبه 07 اسفند 1395 نظرات (0)

در ادامه جزوه خلاصه آشنایی با شمع های ساختمانی را دانلود خواهید نمود. این جزوه توسط جناب آقای مهندس عقیل عسکری برای سایت ارسال شده است. با تشکر از ایشان تقدیم شما

Image result for ‫شمع های ساختمانی‬‎

 

pedram بازدید : 51 جمعه 06 اسفند 1395 نظرات (0)

در ادامه آموزش نرم افزار civil 3d مهندس پوراکبری را دانلود خواهید نمود. این جزوه آموزشی 56 صفحه ای به صورت دست نویس می باشد و توسط جناب مهندس مرتضی پوراکبری به دست ما رسیده است. با تشکر از ایشان

 

Image result for civil 3d logopedram بازدید : 85 پنجشنبه 05 اسفند 1395 نظرات (0)

در ادامه جزوه آموزش etabs9.7 و safe8 را دانلود خواهید نمود. این جزوه نیز به صورت دست نویس در سر کلاس درس توسط جناب مهندس مرتضی پوراکبری نوشته شده است و برای انتشار در اختیار ما قرار گرفته است. با تشکر از ایشان

 

Image result for ‫ایتبس و سیف‬‎

 

pedram بازدید : 62 چهارشنبه 04 اسفند 1395 نظرات (0)

با توجه برگزاری آزمون نظام مهندسی در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۲۹ و ۳۰ بهمن‌ماه سال‌جاری، انتشارات نوآور، ناشر تخصصی كتب نظام مهندسی، ویرایش جدید کتاب‌های ويژة آزمون‌های نظام مهندسی را به بازار نشر عرضه کرد. کتاب‌های مذکور با ويرايش و تغییرات اساسی و مطابق با آخرین ویرایش‌های مباحث 22 گانه ارائه شده است.

 

در اين راستا مدير فني نشر نوآور ضمن آرزوي موفقيت، براي كليه‌ داوطلبان در آزمون پيش‌رو، طي يادداشتي، راه‌كارها و روش‌هاي كسب موفقيت هر چه بيشتر در اين آزمون را بيان کرده که در ادامه خواهیم خواند: 


راهنمای چگونگی کسب آمادگی جهت شرکت در آزمون‌های نظام مهندسی

در سال‌هاي اخير، شاهد رشد چشمگير متقاضيان و داوطلبان شركت در آزمون‌هاي ورود به حرفة مهندسان (جهت اخذ پروانة اشتغال پاية سه)، که اصطلاحاً آزمون‌های نظام مهندسی نامیده می‌شوند، هستيم. این آزمون برای رشته‌های هفت‌گانة عمران، معماري، تأسیسات برقی، تأسیسات مکانیکی، ترافیک، شهرسازی و نقشه‌برداری برگزار می‌شود.


قبولی در آزمون نظام، مزایای فراوانی برای مهندسان به همراه داشته، و فرصت‌هاي شغلی زیادی را برای آنان فراهم خواهد کرد. مهندسان، با قبولی در این آزمون، می‌توانند پروانة اشتغال به کار مهندسی در رشتة خود را از وزارت راه و شهرسازی دریافت كرده و به عنوان کارشناس ذیصلاح و مُجازِ سازمان نظام مهندسی در هر یک از صلاحیّت‌های «طرّاحي، اجرا و نظارت» بر ساختمان‌ها فعّالیّت نمايند. از مزیت‌هایداشتن پروانه اشتغال به کار مهندسی، تخصیص یك شماره خاص در نظام مهندسی است که شخصیت حقیقی مهندسان را در رشته مربوطه به شخصیت حقوقی تغییر و ارتقاء می‌دهد. افرادی که دارای پروانهاشتغال باشند، می‌توانند در کارهای تجاری و خدماتی از قبیل تأسیس شركت و دفاتر مهندسی اقدام نمایند و یا از امتیاز سهمیه خود در شركت‌های قانونی بهره‌مند گردند.


آزمون نظام مهندسی در هر سال دو بار، توسّط دفتر امور مقرّرات ملّی ساختمان، و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و توسط سازمان سنجش آموزش كشور، در هفت رشتة اصلی مرتبط با ساختمان برگزار می‌شود.


مهندسانِ دارای مدرک مهندسی در هر یک از رشته‌های عمران، معماري، تأسیسات برقی، تأسیسات مکانیکی، ترافیک، شهرسازی و نقشه‌برداری، بعد از گذشت ۳ سال از مدرك كارشناسی یا ۲ سال از مدرك كارشناسی ارشد ویا ۱ سال از مدرك دكترای خود و نیز عضويت در سازمان نظام مهندسي، مُجاز به شرکت در این آزمون‌ها خواهند بود.


در برخی از رشته‌ها از جمله مهندسی عمران، پروانه اشتغال بهكار در سه بخش اجرا، محاسبات و نظارت وجود دارد كه برای هر كدام از آنهاآزمونی جداگانه برگزار می‌گردد و هر كدام از مهندسین با قبولی در هر یك ازاین آزمون‌ها پروانه اشتغال به كار پایه ۳ در آن بخش را دریافت می‌كنند که حدنصاب قبولی در كلیه رشته‌ها، ۵۰ درصد كل نمره است.


pedram بازدید : 81 سه شنبه 03 اسفند 1395 نظرات (0)

تاريخچه لوله پلي اتيلن و مواد اوليه پلي اتيلن


اولين بار در سال 1933 محققين شرکت انگليسي آي – سي – آي (ICI) با اسامي فاوست FAWCETT و گيبسون GIBSON موفق به توليد پلي اتيلن در آزمايشگاه شدند و در سال 1939 اين محصول بصورت تجاري به بازار عرضه شد.

پلي اتيلن تا سال 1955 فقط در فشار خيلي زياد تهيه ميشد تا اينکه در اين سال دانشمند آلماني بنام زيگلر ZIGLER و پس از او دانشمند ايتاليايي به نام ناتا NATTA موفق به کشف کاتاليزوري شدند که به کمک آن و بدون فشار خيلي زياد پلي اتيلن تهيه کردند. در ادامه به خروجي اين محصول که در صنعت لوله و اتصالات بيشترين کاربرد را لوله پلي اتيلن دارد به اختصار توضيح داده شده است. در طي سالها روشهاي مختلفي براي تهيه پلي اتيلن با شاخه هاي جانبي کوتاه ابداع شد. اولين بار اين روشها توسط کمپاني دوپون کانادا DUPONT CANADA و فيليپس در سال 1950 اجرا شدند.

 

ساخت لوله پلی اتیلن ، کاروگیت، منهول و مواد اولیه

 

مواد اوليه پلي اتيلن

 

براي تهيه پلي اتيلن نياز به اتيلن مي باشد که از هيدروکربن هاي موجود در نفت و يا گاز طبيعي بدست مي آيد.


 طرز تهيه پلي اتيلن

 

 

در حال حاضر روشهاي مختلفي براي تهيه پلي اتيلن وجود دارد که مشهورترين آنها روش فشار خيلي زياد براي تهيه پلي اتيلن به سبک و روش زيگلر ، روش فيليپس و روش استاندارد اويل براي تهيه پلي اتيلن سنگين و روش يونيون کاربيد براي توليد لوله پلي اتيلن خطي مي باشد.

 

به اختصار يکي از روشهاي مرسوم که به نام روش فشار بالا مي باشد در زيبر آمده است:

براي تهيه پلي اتيلن سبک که وزن مخصوص آن حدود 92/. مي باشد اتيلن را در دمايي حدود 100 الي 300 درجه سانتي گراد و در فشاري حدود 500 الي 3000 اتمسفر و در حضور يک پراکسيد مانند ازودي ايزويوتير و نيتريل و يغا پراکسيد بنزوئيل و يا اکسيژن که بنظر ميرسد در حين فعل و انفعالات تبديل به پراکسيد مي شود بعنوان شروع کننده فعل و انفعال در داخل راکتور مخصوص پليمريزه مينمايند. اين فعل و انفعال حرارت زا بوده و طراحي راکتور بايد طوري باشد که بتوان درجه حرارت راکتور را درتمام سطوح کاتاليزور يکسان نگاه دارد. حفظ شرايط راکتور از هر نظر بسيار مهم است يخصوص اينکه تغييرات دما و خصوصا فشار در وزن مولکولي پليمر بدست آمده است.


پليمر بدست آمده همراه با مقداري اتيلن پليمريزه نشده از راکتور خارج شده و در ظرفي از يکديگر جدا ميشود. اتيلن پس از تصفيه به راکتور بازگردانده ميشود و پليمر در دستگاهي بصورت دانه هاي ريز درآمده و پس از خشک شدن بسته بندي ميشود.


خواص پلي اتيلن


خواص پلي اتيلن به ميزان شاخه هاي مولکولي در پليمر خطي بستگي دارد و اين ميزان با روشهاي تهيه در رابطه مي باشد. معمولا هرچه ميزان شاخه هاي مولکولي در پليمر بيشتر باشد وزن مخصوص ، نقطه ذوب و سختي پليمر کمتر و نفوذ گاز و بخار در آن بيشتر است.


وزن مخصوص پلي اتيلن حدود 0/925 - 0/910 ، وزن مخصوص پلي اتيلن خطي حدود 0/940 - 0/925 و وزن مخصوص پلي اتيلن سنگين حدود 0/965 - 0/941 مي باشد.


قابليت جذب رطوبت توسط انواع پلي ايتلن از 15% وزني تا 1% وزني مي باشد. نقطه ذوب پلي اتيلن سبک حدود 110 درجه سانتي گراد و نقطه ذوب پلي اتيلن سنگين حدود 135 درجه سانتي گراد مي باشد.

محلولهاي شيميايي ، اسيد ها و قليايي ها در حرارت معمولي روي پلي اتيلن بي اثر هستند، اين پليمر در مجاورت اسيد هاي بسيار قوي و اکسيد کننده شکننده خواهند بود. اصولا مي توان گفت که مقاومت پلي اتيلن در برابر اين نوع مواد با ازدياد وزن مخصوص بيشتر مي شود.


خروجي پلي اتيلن در لوله و اتصالات

لوله پلي اتيلن تک جداره

 

لوله هاي پلي اتيلني با چگالي بالا انتخاب مناسبي براي كاربردهاي دريايي مي باشند. به طوركلي دوام و مقاومت بالا به همراه روش هاي ابداعي و مقرون به صرفه نصب ، كه عمليات را تسهيل كرده اند ، دلايل قانع كننده اي جهت استفاده از اين لوله ها براي سيستم هاي تخليه سيال ، ساختارهاي آبگيري از دريا ، عبور دادن آبهاي آشاميدني و بهداشتي از بستر و كاربردهاي موقت ديگر در دريا ميباشند.

 

سيستم جوشكاري قابل اعتماد لب به لب براي اتصال قطعه لوله هاي پلي اتيلني به هم، كه با دسترسي به دامنه وسيعي از اتصالات مكانيكي تكميل مي گردد، دست مهندس طراح را براي انتخاب يك سيستم اتصال بدون نشت باز مي گذارد.براي دريافت جدول وزني لوله پلي اتيلن به سايت لوله مارکت مراجعه کنيد. اين سيستم اتصال همچنين امكان نصب مقرون به صرفه طول هاي بلندي از خط لوله با روش شناورسازي و فروبري را ميدهد.
در اين مقاله روش نصب شناورسازي و فروبري، كه در اغلب اوقات براي نصب لوله هاي پلي اتيلني در دريا استفاده ميشود، شرح داده شد.

 

بر اساس شرايط هر پروژه، ممكن است نياز به بررسي هاي دقيقتر و كاربرد روش هاي مناسب آن پروژه شود . ليكن در هر صورت اصول كلي نصب كه براي روش شناورسازي و فروبري در اين گزارش ذكر شد، براي هر روش ديگري صادق است.

روش توليد اکستروژن بوده و لوله پلي اتيلن توسط يک دستگاه خطي اکستروژن توليد ميشود.
لوله تک جداره پلي اتيلن همانگونه که از اسمش پيداست بصورت يک لايه و يک پارچه بوده و در يک مرحله توليد ميشود.

مزاياي اين لوله ها مقاومت داخلي بالا و مقاومت خمشي زياد مي باشد و با توجه به نوع اتصال لب به لب در آنها انجام ميگيرد، از نظر اتصال نيز مزيت دارد. عيب اساسي آنها عدم امکان توليد در سايزهاي بالا مي باشد.

 

منهول پلي اتيلن

 

جنس پلي اتيلن بسيار سخت است. پلي اتيلن ميتواند خم شود و انعطاف پذيري بالايي داشته باشد.و اين خصوصيات باعث شده تا نشست بسيار کنتر نسبت به مواد ديگر و عمر طولاني تري داشته باشد.درب هاي پلي اتيلن نيز بسيار سبک و نصب بسيار آساني دارد.در روند توليد ميتواند بسيار انعطاف پذير باشد و منهول پلي اتيلن به درستي در طول لوله قرار بگيرد و ورودي ها به وسيله جوش پلي اتيلن آزاد شوند.

 

لوله کاروگيت


لوله هاي دوجداره پلي اتيلن با همان لوله هاي کاروگيت همانطور که در تصوير ميبينيد به لوله هايي گفته ميشود که داراي دو جداره ، يکي بيروني با شکل ظاهري موجدار و يا به عبارتي حلقه حلقه و يکي لايه دروني لوله که داراي سطحي صاف ميباشد که جهت عبور سيالات با ماهيتهاي فاضلابي اسيدي و بازي و پسابهاي صنعتي مورد استفاده قرار ميگيرند لوله هاي کاروگيت فشار بار داخلي ندارند يعني سيال در حال عبور از داخل اين لوله ها داراي فشار بار داخلي نيست و اين لوله ها عملا به عنوان يک جوي زير زميني وظيفه انتقال سيالات مايع را به عهده دارند .

 

لوله هاي کاروگيت داراي يک سطح بيروني نيز ميباشند که به صورت حلقه حلقه و داراي استحکام بالا يي ميباشند و کليه فشارهاي سطحي و زير سطحي اعم از بار زنده و مرده را در زير سطح زمين متحمل ميشوند و علت اين حلقه حلقه شدن سطح لوله به دليل استحکام بخشي به لوله ميباشد . لوله هاي کاروگيت در سه بخش فشاري دسته بندي ميگردند (منظور از فشار ،فشار بار خارجي است) که به ترتيب عبارتند از 5، 16، 31، 64 کيلونيوتن که هرکدام مصرف خاصي به لحاظ نوع سطح خاک فشار بار سطحي و زير سطحي دارند .امروزه ما لوله هاي کاروگيت را به اين صورت در دنياي خود و در روزمرگي در خيابانها و کوچه ها ميبينيم با داخلي زرد رنگ و سط مقطعي برنگ سياه.


pedram بازدید : 101 دوشنبه 02 اسفند 1395 نظرات (0)

با کتابچه آموزش نرم افزار Tekla structures در خدمت شما عزیزان هستیم .این آموزش در ۳ فصل و بیش از ۷۰ صفحه به آموزش Tekla structuresمیپردازد.در فصل اول با مدسازی در نرم افزار تکلا آشنا میشوید و در فصل دوم اتصالات مورد بررسی قرار میگیرد و در فصل سوم ساخت اتصالات کمکی را فراخواهید گرفت . پیشنهاد میکنم در ادامه این کتابچه خوب که برای شروع یادگیری نرم افزار x steel یا همان Tekla structures بسیار خوب است را دانلود بفرمایید

آموزش نرم افزار Tekla structures

دانلود

 
 
pedram بازدید : 180 یکشنبه 01 اسفند 1395 نظرات (0)

 

دفترچه محاسبات طراحی پل بتنی پیش تنیده – با نرم افزار Sap2000

 

 

دفترچه محاسبات طراحی پل بتنی پیش تنیده – با نرم افزار Sap2000 کاری است از آقای مهندس سید الیاس هاشمیان از دانشگاه صنعتی شریف که لطف کردند و این فایل ارزشمند را برای آی  سیویل ارسال کرده اند تا بصورت رایگان در اختیار شما قرار گیرد

پیش تنیده کردن عبارت است از اعمال تنش فشاری دائمی, قبل از اعمال بارهای بهره برداری, به منظور کاهش و یا از بین بردن تنش های کششی. قرار دادن کابل کشیده شده فولادی و مهار کردن آن در دو طرف عضو, باعث ایجاد تنش فشاری دائمی در مقطع بتنی خواهد شد. در طول اعضای خمشی, هم تار تحتانی در کشش قرار می گیرد )وسط دهانه( و هم تار فوقانی ) روی تکیه گاه(. در مقاطع پیش تنیده, با جابجا کردن موقعیت کابل, مقدار و توزیع تنش فشاری قابل کنترل است…..

 

 

 

 

 
pedram بازدید : 53 شنبه 30 بهمن 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان آيين نامه سازه هاي فضاکار (نشريه شماره 400(

Code of Practice for Skeletal Steel Space Structures No.400

نقل قول :

در قسمتهاي پاياني آيين نامه سازه هاي فضاكار (code 400) تعداد زيادي سازه هاي فضاكار مختلف رسم شده است و كد مربوطه براي رسم اين شكلها در فرمين نيز داده شده است. از فرمين ميتوان به اتوكد خروجي گرفت و سپس به sap انتقال داد...

تاريخ اجرا    1388/07/01

 


برای دانلود اینجا کلیک کنید...

 

 

pedram بازدید : 68 جمعه 29 بهمن 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان مقاله ماهیت و تفسیر اطلاعات اخذ شده پیش نشانگرها در کنترل تغییرات پوسته زمین و اثرات مخرب آن-مطالعه موردی: اهر – ورزقان

حسن فراهانی1 
 1.
کارشناس ارشد عمران، اداره فیزیکال ژئودزی، اداره کل نقشه برداری زمینی، سازمان نقشه برداری کشور farahani@ncc.org.ir
1394

چکیده

کشور ایران در یک منطقه فعال تکتونیکی(تاثیرات همگرایی دو صفحه تکتونیکی اوراسیا و عربی)، همواره زلزله‌های فراوان و مخربی را تجربه نموده است.در صورتیکه با دقت بیشتر و در نظر گرفتن پیشانگرها مانند کنترل پوسته زمین با استفاده از ابزارهای دقیق نقشه برداری و شتابنگاری می‌تواند مانع از تجربه تلخ مجدد و یا کاهش آثار مخرب آن شود.در این خصوص بررسی تغییرات اندازه‌گیری‌ شده پوسته‌زمین در جا‌به‌جایی‌‌‌‌های ژئودینامیک منطقه اهر- ورزقان ناشی از زمین لرزه،که شامل نتایج حاصل از پردازش‌ داده‌های ایستگاه دائم شبکه ژئودینامیک، شبکه چند منظوره فیزیکال ژئودزی و تغییرات ارتفاعی بصورت خطی ترازیابی درجه یک دقیق سازمان نقشه برداری کشور مورد توجه قرار گرفته است؛ و نیز بررسی تغییرات کل شتاب ثقل در رویداد اول و رویداد دوم زلزله، که شامل نتایج حاصل از پردازش داده‌های رکوردهای شبکه شتابنگاشت در زلزله و پس‌زلزله منطقه اهر- ورزقان بوده است؛ و بیشترین جا‌به‌جایی از تحلیل خطر بر اساس گسل اهر مربوط به این زمین لرزه، مطالعه بر اساس عمق لایه موثر برای پتانسیل روانگرایی و بیشترین جا‌به‌جایی جانبی(مسطحاتی) سازه‌های معمولی بر اساس استاندارد 2800 برای جلوگیری از برخورد ساختمانها مورد ارزیابی قرار گرفته است.

واژه‌های کلیدی: پوسته‌زمین، زمین لرزه، شبکه چند منظوره، ژئودینامیک، ترازیابی، پیش نشانگرها.

برای دانلود اینجا کلیک نمائید.

 

 

pedram بازدید : 81 پنجشنبه 28 بهمن 1395 نظرات (0)
دانلود رایگان نقش اثرگذاری نقشه برداری در کنترل سازه ها و راهها(حسن فراهانی)

 

تهیه و ارائه کننده : مهندس حسن فراهانی

کارشناس ارشد سازه(...نقشه برداری)

برگزار کننده : انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران(Iranian Society of Civil Engineers)

19 اسفند 1394

 

 

 

برای دانلود اینجا کلیک کنید...

 

 

 

 

pedram بازدید : 135 چهارشنبه 27 بهمن 1395 نظرات (0)
دانلود رایگان لغات زبان تخصصی مهندسی عمران ویژه ارشد زلزله
 
Image result for civil engineer earthquake word

نقل قول :

پکیج لغات زبان تخصصی مهندسی عمران ویژه ارشد بخش زلزله است که دوستان میتوانند روزی ۱۰ لغت حفظ کنند. چون بخش زلزله از بخش های مهم و پر سوال کنکور ارشد میباشد. این ایبوک کاری است از آقایان مهندس رامین طلایی و رضا مشهدی که برای آی سیویل ارسال شده تا بصورت رایگان در اختیار شما قرار گیرد.
برای دانلود اینجا کلیک کنید...
pedram بازدید : 221 سه شنبه 26 بهمن 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان نرم افزار NCC Points برای سیستم عامل اندروید(شناسایی نقاط مبنایی نقشه برداری)

نقل قول :

هدف از تولید این نرم افزار :

این بنامه اندرویدی جهت یافتن هر چه ساده تر نقاط کنترل مبنایی - ارتفاعی و پلانیمتری سازمان نقشه برداری کشور می باشد. بدیهی است که پس از پیدا نمودن نقاط مورد نظر خود می باید برای تهیه کارت شناسایی و مختصات نقطه با سازمان نقشه برداری کشور تماس بگیرید.

قابلیت های نرم افزار : 

1- مشاهده انواع نقاط ترازیابی - نقاط ژئودتیک - نقاط ژئودزی و نقاط چند منظوره 

2- مشاهده نقاط بر روی گوگل مپ

3- مشاهده نقاط بر روی تصاویر ماهواره ای گوگل ارث

4- یافتن محل خود و مشاهده نزدیک ترین نقاط به محل و...

فرمت فایل : Win RAR بدون پسورد که بعد از خارج کردن از حالت فشره فایلی با فرمت apk ظاهر میگردد.  حجم فایل : 1.44 مگابایت

نکته : برنامه با اتصال به اینترنت کار خواهد کرد...

برای دانلود اینجا کلیک کنید...

pedram بازدید : 61 دوشنبه 25 بهمن 1395 نظرات (0)
دانلود رایگان پروژه متره بتنی همراه با نقشه ها و…صورت وضعیت
Image result for ‫متره و برآورد‬‎

متره و برآورد

متره و برآورد (به انگلیسی: Quantity surveying and estimating) در مهندسی عمران به فرایند اندازه گیری مقدار مصالح مورد نیاز برای اجرای یک پروژه یا محاسبه مقدار مصالح به کار رفته در یک پروژه اجرا شده گفته میشود. این اندازه گیریها و آنالیزها معمولاً در جدول هایی خاص انجام می گیرند که به آنها صورت وضعیت گفته می شود. متره و برآورد یکی از زیرمجموعه های مدیریت پروژه است. به افراد شاغل در این حرفه مترور گفته میشود. یک مترور باید درک خوبی از روشهای ساخت و ساز و هزینه این روشها داشته باشد. متره جهت محاسبه مقادیر و برآورد جهت پیش بینی قیمت  اجرای پروژه های عمرانی کاربرد دارد.

وظایف یک مترور شامل موارد زیر است:

 • مقدار و کیفیت مصالح مورد نیاز
 • برآورد نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای پروژه
 • نرخ دادن در مناقصه ها
 • زمانبندی ساخت و ساز
نقل قول :
با دانلود پروژه متره بتنی در خدمت شما هستیم. این پروژه توسط آقای مهندس میثم قربانی برای ما ارسال شده است.این پروژه شامل نقشه ها و متره و تعدیل و … است...
برای دانلود اینجا کلیک کنید...
pedram بازدید : 88 شنبه 23 بهمن 1395 نظرات (0)
دانلود رایگان مقاله بهينه كردن طرح اختلاط بتن خودتراكم با استفاده از روش تاگوچي
دانلود رایگان مقاله بهينه كردن طرح اختلاط بتن خودتراكم با استفاده از روش تاگوچي
محمد اسماعيل نيا عمران 1، محسن نوريان بهمند 2
1- استاديار دانشگاه كردستان دانشكده فني مهندسي گروه عمران
m.esmaeilnia@uok.ac.ir
  2- دانشجوي كارشناسي ارشد عمران گرايش سازه دانشگاه كردستان
m_noorian_b@yahoo.com
چکیده:
در اين پژوهش، طرح اختلاط بتن خودتراكم با استفاده از روش تاگوچي براي مقاومت فشاري بهينه شد. روند كار بدين صورت بود كه ابتدا با استفاده از يكي از روشهاي مرسوم جهت تعيين طرح اختلاط بتن خودتراكم، سه طرح اختلاط و مقاومت فشاري 7 روزه آنها به دست آمد و با استفاده از اين طرحها و روش تاگوچي، طرح اختلاط بهينه تهيه شد. بررسي نتايج بهدست آمده نشان ميدهد كه روش تاگوچي براي بهينه كردن طرح اختلاط بتن خودتراكم يك روش مناسب ميباشد چرا كه مقاومت فشاري 7 روزه طرح به دست آمده با اين روش، بيش از مقاومت فشاري 7 روزه طرح اختلاط هايي است كه با استفاده از روشهاي مرسوم به دست آمدند.
 
كلمات كليدي:بتن خودتراكم، بهينه كردن طرح اختلاط، روش تاگوچي، مقاومت فشاري
 
برای دانلود جزوه استاتیک اینجا کلیک کنید...
 
 
 
 
 
 
 
 
pedram بازدید : 73 جمعه 22 بهمن 1395 نظرات (0)
 
 
دانلود رایگان راهنمای استفاده از دوربینهای توتال استیشن

برای دانلود راهنمای استفاده از توتال استیشن Sanding

اینجا کلیک کنید

برای دانلود راهنمای استفاده از توتال استیشن trimble

http://s5.picofile.com/file/8108464368/Manual_EltaR55.pdf.html

برای دانلود راهنمای استفاده از توتال استیشن topcon 

http://s5.picofile.com/file/8108874726/Topcon.pdf.html

 
pedram بازدید : 75 جمعه 22 بهمن 1395 نظرات (0)

دانلود پروژه ماشین حساب مهندسی با زبان ویژوال بیسیک

پروژه ماشین حساب

عنوان پروژه  :  ماشین حساب مهندسی با زبان ویژوال بیسیک

قالب بندی :  VB6

شرح مختصر : پروژه ماشین حساب یکی از برنامه هایی است که زیاد در گوشی های موبایل زیاد مورد  استفاده قرار می گیرد ولی معمولا ماشین حساب های پیش فرض ، امکانات لازم برای انجام امور مهندسی و محاسبات پیچیده را ندارند به همین علت برخی کاربران به یک ماشین حساب جداگانه نیاز پیدا می کنند.  اینن پروژه یک ماشین حساب زیبا و با امکانات مهندسی است که با زبان ویژوال بیسیک ۶ نوشته شده است. اینن پروژه بسیاری از امکانات یک ماشین حساب مهندسی را در قالب یک نرم افزار گردآوری کرده است. سورس این پروژه به همراه فایل اجرایی را میتوانید از سایت پروژه دات کام به صورت رایگان دانلود کنید.

 

جهت دانلود اینجا کلیک کنید لطفا

 

منبع : wikili.ir

pedram بازدید : 66 جمعه 22 بهمن 1395 نظرات (0)

یکی از پرکاربردترین نرم ­افزارها در زمینه انجام آنالیزهای اجزای محدود، نرم­افزار ABAQUS است. این نرم افزار در سال 1978 توسط Paul Sorensen ، Bengt Karlsson وDavid Hibbitt

ایجاد شد؛ در ابتدا برای کاربرد در انرژی هسته ای و مهندسی حفاری طراحی شده بود چرا که مهندسین در این شاخه ها به ابزاری برای مطالعه مسائل پیچیده و غیر خطی نیاز داشتند. از آنجا که این نرم افزار بر اساس مسائل غیر خطی بنا گذاری شده توانایی بالایی جهت شبیه سازی جهان واقعی دارد. این نرم افزار به کاربر توانایی مدل کردن پیچیده ترین پدیده ها را با در نظر گرفتن اثرات بسیار ظریف می دهد. بدین ترتیب با توسعه دامنه وسیع صنایع در سالهای 1980 تا 1990 این نرم افزار به عنوان نرم افزار منتخب در میان سایر نرم افزار ها جایگاه ویژه ای یافت.

 

نظر به اینکه ABAQUS يك ابزار مدلسازي عمومي و گسترده مي باشد، استفاده از آن تنها محدود به تحليل هاي مكانيك جامدات و سازه (تنش - تغيير مكان ) نمي شود. با استفاده از اين نرم افزار مي توان مسايل مختلفي نظير انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحليل حرارتي اجزاء الكتريكي،اكوستيك، مكانيك خاك و پيزو الكتريك را مورد مطالعه قرار داد.

 

استفاده از نرم افزار ABAQUS با وجود اينكه مجموعه قابليتهاي بسيار گسترده اي را در اختيار كاربر قرار مي دهد، كار نسبتا ساده اي مي باشد. پيچيده ترين مسايل را مي توان به آساني مدل كرد. به عنوان مثال مسايل شامل بيش از يك جزء را مي توان با ايجاد مدل هندسي هر جزء و سپس نسبت دادن رفتار ماده مربوطه به هر جزء و سپس مونتاژ اجزاء مختلف مدل كرد. در اغلب مدلسازي ها، حتي مدلهاي با درجه غير خطي بالا، كاربر مي بايست تنها داده هاي مهندسي نظير هندسه مساله، رفتار ماده مربوط به آن، شرايط مرزي و بار گذاري آن مساله را تعيين كند. در يك تحليل غير خطي، ABAQUS به طور اتوماتيك ميزان نمو بار و تلرانسهاي همگرايي را انتخاب و ،همچنين در طول تحليل مقادير آنها را جهت دستيابي به يك جواب صحيح تعديل مي كند. در نتيجه كاربر بندرت مي بايست مقادير پارامترهاي كنترلي حل عددي مساله را تعيين كند.

 

المانها در ABAQUS

 

با توجه به مهم بودن نوع تكنيك مش بندي و نيز نوع المان مورد استفاده ، كاربر مي بايست اطلاعات بيشتري در زمينه المان ها داشته باشد. طیف وسیعی از المانها در ABAQUS قابل استفاده است که از این جهت توانایی بسیار زيادي را به كاربر مي دهد تا بتواند انواع مختلف مسايل را مدل كرده و تحليل نمايد. در ادامه پنج ويژگي يك المان كه رفتار آن را معين مي سازند نام برده شده اند.

- خانواده

- درجات آزادی

- تعداد گره ها

- روش فرمول بندی

- روش انتگرال گیری

 

 

· اصول ABAQUS

به طور كلي هر تحليل اجزاء محدود شامل سه مرحله است:

- پیش پردازش

- حل مسئله

- پس پردازش

در همه نرم افزارهاي اجزاء محدود اين سه مرحله اصلي انجام مي شود و تنها تفاوت آنها در نحوه انجام آن است.

 

· محیط­های ABAQUS

نرم افزار ABAQUS/CAE به محیط­های ده گانه­ای تقسیم شده است. این محیط­ها عبارتند از :

- محیط Part: در اين محيط كار مدلسازي هندسي قطعات انجام مي گيرد.

- محیط Property: در اين محيط كار تعريف خصوصيات مواد مورد تحليل، تعريف پروفيل سطح مقطع، نسبت دادن خواص تعريف شده به قطعات و.... انجام مي گيرد.

- محیط Assembly: در اين محيط كار مونتاژ قطعات مختلف در صورت وجود در يك تحليل انجام مي گيرد. در واقع موقعيت هندسي قطعات را كاربر تعيين مي كند.

- محیط Step: در اين محيط گامهاي حل مساله انتخاب مي شوند. در اينجاست كه كاربر نوع حل گر را نيز مشخص مي كند.

- محیط Interaction: در اين محيط خاصيت فيزيكي تماس بين سطوح تعيين مي شود.

- محیط Load: در اين محيط بارگذاري و شرايط مرزي تعيين مي گردد.

- محیط Mesh: در اين محيط كار المان بندي مدل انجام مي شود.

- محیط Job: در اين محيط با تعريف يك job، کاربر شروع حل مسئله را به پردازشگر اعلام می­کند.

- محیط Visualization: در اين محيط كاربر نتايج حل را مشاهده مي كند.

pedram بازدید : 70 جمعه 22 بهمن 1395 نظرات (0)

 

 

پوشش های پنجره شفاف که می تواند ساختمان ها و ماشین را در روزهای آفتابی خنک نگه دارد. و دیگر اینکه توانایی بازده ای بیش تر از سلول های خورشیدی سه گانه دارد.

این سیستم نازک، با پوشش سبک خودش تمامی حمله های حرارتی (با جذب بیش از 87 درصد آن) رو بلاک کرده و یه سد خوبی برای جلوگیری از نفوذ حرارت بیرونی می باشد. یکی دیگه از قابلیت های جالب اینن سیستم،سفارشی سازی و تنظیم دریافت فرکانس خاصی از نور هست. در کل همه این قابلیت ها (نازک بودن،، سد حرارتی و ...) از جدیدترین اختراعات مهندسین سازه می باشد.

 (البته تو پرانتز اینو هم بگم بعضی وقت ها ورود امواج به داخل خونه قطع نباشه بهتره)

 

 منبع لینک مستقیم : sciencedaily

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 31
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 32
 • باردید دیروز : 22
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 84
 • بازدید ماه : 465
 • بازدید سال : 1,153
 • بازدید کلی : 11,092