loading...
مهندس عمران
pedram بازدید : 68 جمعه 29 بهمن 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان مقاله ماهیت و تفسیر اطلاعات اخذ شده پیش نشانگرها در کنترل تغییرات پوسته زمین و اثرات مخرب آن-مطالعه موردی: اهر – ورزقان

حسن فراهانی1 
 1.
کارشناس ارشد عمران، اداره فیزیکال ژئودزی، اداره کل نقشه برداری زمینی، سازمان نقشه برداری کشور farahani@ncc.org.ir
1394

چکیده

کشور ایران در یک منطقه فعال تکتونیکی(تاثیرات همگرایی دو صفحه تکتونیکی اوراسیا و عربی)، همواره زلزله‌های فراوان و مخربی را تجربه نموده است.در صورتیکه با دقت بیشتر و در نظر گرفتن پیشانگرها مانند کنترل پوسته زمین با استفاده از ابزارهای دقیق نقشه برداری و شتابنگاری می‌تواند مانع از تجربه تلخ مجدد و یا کاهش آثار مخرب آن شود.در این خصوص بررسی تغییرات اندازه‌گیری‌ شده پوسته‌زمین در جا‌به‌جایی‌‌‌‌های ژئودینامیک منطقه اهر- ورزقان ناشی از زمین لرزه،که شامل نتایج حاصل از پردازش‌ داده‌های ایستگاه دائم شبکه ژئودینامیک، شبکه چند منظوره فیزیکال ژئودزی و تغییرات ارتفاعی بصورت خطی ترازیابی درجه یک دقیق سازمان نقشه برداری کشور مورد توجه قرار گرفته است؛ و نیز بررسی تغییرات کل شتاب ثقل در رویداد اول و رویداد دوم زلزله، که شامل نتایج حاصل از پردازش داده‌های رکوردهای شبکه شتابنگاشت در زلزله و پس‌زلزله منطقه اهر- ورزقان بوده است؛ و بیشترین جا‌به‌جایی از تحلیل خطر بر اساس گسل اهر مربوط به این زمین لرزه، مطالعه بر اساس عمق لایه موثر برای پتانسیل روانگرایی و بیشترین جا‌به‌جایی جانبی(مسطحاتی) سازه‌های معمولی بر اساس استاندارد 2800 برای جلوگیری از برخورد ساختمانها مورد ارزیابی قرار گرفته است.

واژه‌های کلیدی: پوسته‌زمین، زمین لرزه، شبکه چند منظوره، ژئودینامیک، ترازیابی، پیش نشانگرها.

برای دانلود اینجا کلیک نمائید.

 

 

pedram بازدید : 81 پنجشنبه 28 بهمن 1395 نظرات (0)
دانلود رایگان نقش اثرگذاری نقشه برداری در کنترل سازه ها و راهها(حسن فراهانی)

 

تهیه و ارائه کننده : مهندس حسن فراهانی

کارشناس ارشد سازه(...نقشه برداری)

برگزار کننده : انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران(Iranian Society of Civil Engineers)

19 اسفند 1394

 

 

 

برای دانلود اینجا کلیک کنید...

 

 

 

 

pedram بازدید : 135 چهارشنبه 27 بهمن 1395 نظرات (0)
دانلود رایگان لغات زبان تخصصی مهندسی عمران ویژه ارشد زلزله
 
Image result for civil engineer earthquake word

نقل قول :

پکیج لغات زبان تخصصی مهندسی عمران ویژه ارشد بخش زلزله است که دوستان میتوانند روزی ۱۰ لغت حفظ کنند. چون بخش زلزله از بخش های مهم و پر سوال کنکور ارشد میباشد. این ایبوک کاری است از آقایان مهندس رامین طلایی و رضا مشهدی که برای آی سیویل ارسال شده تا بصورت رایگان در اختیار شما قرار گیرد.
برای دانلود اینجا کلیک کنید...
pedram بازدید : 219 سه شنبه 26 بهمن 1395 نظرات (0)

دانلود رایگان نرم افزار NCC Points برای سیستم عامل اندروید(شناسایی نقاط مبنایی نقشه برداری)

نقل قول :

هدف از تولید این نرم افزار :

این بنامه اندرویدی جهت یافتن هر چه ساده تر نقاط کنترل مبنایی - ارتفاعی و پلانیمتری سازمان نقشه برداری کشور می باشد. بدیهی است که پس از پیدا نمودن نقاط مورد نظر خود می باید برای تهیه کارت شناسایی و مختصات نقطه با سازمان نقشه برداری کشور تماس بگیرید.

قابلیت های نرم افزار : 

1- مشاهده انواع نقاط ترازیابی - نقاط ژئودتیک - نقاط ژئودزی و نقاط چند منظوره 

2- مشاهده نقاط بر روی گوگل مپ

3- مشاهده نقاط بر روی تصاویر ماهواره ای گوگل ارث

4- یافتن محل خود و مشاهده نزدیک ترین نقاط به محل و...

فرمت فایل : Win RAR بدون پسورد که بعد از خارج کردن از حالت فشره فایلی با فرمت apk ظاهر میگردد.  حجم فایل : 1.44 مگابایت

نکته : برنامه با اتصال به اینترنت کار خواهد کرد...

برای دانلود اینجا کلیک کنید...

pedram بازدید : 61 دوشنبه 25 بهمن 1395 نظرات (0)
دانلود رایگان پروژه متره بتنی همراه با نقشه ها و…صورت وضعیت
Image result for ‫متره و برآورد‬‎

متره و برآورد

متره و برآورد (به انگلیسی: Quantity surveying and estimating) در مهندسی عمران به فرایند اندازه گیری مقدار مصالح مورد نیاز برای اجرای یک پروژه یا محاسبه مقدار مصالح به کار رفته در یک پروژه اجرا شده گفته میشود. این اندازه گیریها و آنالیزها معمولاً در جدول هایی خاص انجام می گیرند که به آنها صورت وضعیت گفته می شود. متره و برآورد یکی از زیرمجموعه های مدیریت پروژه است. به افراد شاغل در این حرفه مترور گفته میشود. یک مترور باید درک خوبی از روشهای ساخت و ساز و هزینه این روشها داشته باشد. متره جهت محاسبه مقادیر و برآورد جهت پیش بینی قیمت  اجرای پروژه های عمرانی کاربرد دارد.

وظایف یک مترور شامل موارد زیر است:

 • مقدار و کیفیت مصالح مورد نیاز
 • برآورد نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای پروژه
 • نرخ دادن در مناقصه ها
 • زمانبندی ساخت و ساز
نقل قول :
با دانلود پروژه متره بتنی در خدمت شما هستیم. این پروژه توسط آقای مهندس میثم قربانی برای ما ارسال شده است.این پروژه شامل نقشه ها و متره و تعدیل و … است...
برای دانلود اینجا کلیک کنید...
pedram بازدید : 87 شنبه 23 بهمن 1395 نظرات (0)
دانلود رایگان مقاله بهينه كردن طرح اختلاط بتن خودتراكم با استفاده از روش تاگوچي
دانلود رایگان مقاله بهينه كردن طرح اختلاط بتن خودتراكم با استفاده از روش تاگوچي
محمد اسماعيل نيا عمران 1، محسن نوريان بهمند 2
1- استاديار دانشگاه كردستان دانشكده فني مهندسي گروه عمران
m.esmaeilnia@uok.ac.ir
  2- دانشجوي كارشناسي ارشد عمران گرايش سازه دانشگاه كردستان
m_noorian_b@yahoo.com
چکیده:
در اين پژوهش، طرح اختلاط بتن خودتراكم با استفاده از روش تاگوچي براي مقاومت فشاري بهينه شد. روند كار بدين صورت بود كه ابتدا با استفاده از يكي از روشهاي مرسوم جهت تعيين طرح اختلاط بتن خودتراكم، سه طرح اختلاط و مقاومت فشاري 7 روزه آنها به دست آمد و با استفاده از اين طرحها و روش تاگوچي، طرح اختلاط بهينه تهيه شد. بررسي نتايج بهدست آمده نشان ميدهد كه روش تاگوچي براي بهينه كردن طرح اختلاط بتن خودتراكم يك روش مناسب ميباشد چرا كه مقاومت فشاري 7 روزه طرح به دست آمده با اين روش، بيش از مقاومت فشاري 7 روزه طرح اختلاط هايي است كه با استفاده از روشهاي مرسوم به دست آمدند.
 
كلمات كليدي:بتن خودتراكم، بهينه كردن طرح اختلاط، روش تاگوچي، مقاومت فشاري
 
برای دانلود جزوه استاتیک اینجا کلیک کنید...
 
 
 
 
 
 
 
 
pedram بازدید : 73 جمعه 22 بهمن 1395 نظرات (0)
 
 
دانلود رایگان راهنمای استفاده از دوربینهای توتال استیشن

برای دانلود راهنمای استفاده از توتال استیشن Sanding

اینجا کلیک کنید

برای دانلود راهنمای استفاده از توتال استیشن trimble

http://s5.picofile.com/file/8108464368/Manual_EltaR55.pdf.html

برای دانلود راهنمای استفاده از توتال استیشن topcon 

http://s5.picofile.com/file/8108874726/Topcon.pdf.html

 
pedram بازدید : 74 جمعه 22 بهمن 1395 نظرات (0)

دانلود پروژه ماشین حساب مهندسی با زبان ویژوال بیسیک

پروژه ماشین حساب

عنوان پروژه  :  ماشین حساب مهندسی با زبان ویژوال بیسیک

قالب بندی :  VB6

شرح مختصر : پروژه ماشین حساب یکی از برنامه هایی است که زیاد در گوشی های موبایل زیاد مورد  استفاده قرار می گیرد ولی معمولا ماشین حساب های پیش فرض ، امکانات لازم برای انجام امور مهندسی و محاسبات پیچیده را ندارند به همین علت برخی کاربران به یک ماشین حساب جداگانه نیاز پیدا می کنند.  اینن پروژه یک ماشین حساب زیبا و با امکانات مهندسی است که با زبان ویژوال بیسیک ۶ نوشته شده است. اینن پروژه بسیاری از امکانات یک ماشین حساب مهندسی را در قالب یک نرم افزار گردآوری کرده است. سورس این پروژه به همراه فایل اجرایی را میتوانید از سایت پروژه دات کام به صورت رایگان دانلود کنید.

 

جهت دانلود اینجا کلیک کنید لطفا

 

منبع : wikili.ir

pedram بازدید : 65 جمعه 22 بهمن 1395 نظرات (0)

یکی از پرکاربردترین نرم ­افزارها در زمینه انجام آنالیزهای اجزای محدود، نرم­افزار ABAQUS است. این نرم افزار در سال 1978 توسط Paul Sorensen ، Bengt Karlsson وDavid Hibbitt

ایجاد شد؛ در ابتدا برای کاربرد در انرژی هسته ای و مهندسی حفاری طراحی شده بود چرا که مهندسین در این شاخه ها به ابزاری برای مطالعه مسائل پیچیده و غیر خطی نیاز داشتند. از آنجا که این نرم افزار بر اساس مسائل غیر خطی بنا گذاری شده توانایی بالایی جهت شبیه سازی جهان واقعی دارد. این نرم افزار به کاربر توانایی مدل کردن پیچیده ترین پدیده ها را با در نظر گرفتن اثرات بسیار ظریف می دهد. بدین ترتیب با توسعه دامنه وسیع صنایع در سالهای 1980 تا 1990 این نرم افزار به عنوان نرم افزار منتخب در میان سایر نرم افزار ها جایگاه ویژه ای یافت.

 

نظر به اینکه ABAQUS يك ابزار مدلسازي عمومي و گسترده مي باشد، استفاده از آن تنها محدود به تحليل هاي مكانيك جامدات و سازه (تنش - تغيير مكان ) نمي شود. با استفاده از اين نرم افزار مي توان مسايل مختلفي نظير انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحليل حرارتي اجزاء الكتريكي،اكوستيك، مكانيك خاك و پيزو الكتريك را مورد مطالعه قرار داد.

 

استفاده از نرم افزار ABAQUS با وجود اينكه مجموعه قابليتهاي بسيار گسترده اي را در اختيار كاربر قرار مي دهد، كار نسبتا ساده اي مي باشد. پيچيده ترين مسايل را مي توان به آساني مدل كرد. به عنوان مثال مسايل شامل بيش از يك جزء را مي توان با ايجاد مدل هندسي هر جزء و سپس نسبت دادن رفتار ماده مربوطه به هر جزء و سپس مونتاژ اجزاء مختلف مدل كرد. در اغلب مدلسازي ها، حتي مدلهاي با درجه غير خطي بالا، كاربر مي بايست تنها داده هاي مهندسي نظير هندسه مساله، رفتار ماده مربوط به آن، شرايط مرزي و بار گذاري آن مساله را تعيين كند. در يك تحليل غير خطي، ABAQUS به طور اتوماتيك ميزان نمو بار و تلرانسهاي همگرايي را انتخاب و ،همچنين در طول تحليل مقادير آنها را جهت دستيابي به يك جواب صحيح تعديل مي كند. در نتيجه كاربر بندرت مي بايست مقادير پارامترهاي كنترلي حل عددي مساله را تعيين كند.

 

المانها در ABAQUS

 

با توجه به مهم بودن نوع تكنيك مش بندي و نيز نوع المان مورد استفاده ، كاربر مي بايست اطلاعات بيشتري در زمينه المان ها داشته باشد. طیف وسیعی از المانها در ABAQUS قابل استفاده است که از این جهت توانایی بسیار زيادي را به كاربر مي دهد تا بتواند انواع مختلف مسايل را مدل كرده و تحليل نمايد. در ادامه پنج ويژگي يك المان كه رفتار آن را معين مي سازند نام برده شده اند.

- خانواده

- درجات آزادی

- تعداد گره ها

- روش فرمول بندی

- روش انتگرال گیری

 

 

· اصول ABAQUS

به طور كلي هر تحليل اجزاء محدود شامل سه مرحله است:

- پیش پردازش

- حل مسئله

- پس پردازش

در همه نرم افزارهاي اجزاء محدود اين سه مرحله اصلي انجام مي شود و تنها تفاوت آنها در نحوه انجام آن است.

 

· محیط­های ABAQUS

نرم افزار ABAQUS/CAE به محیط­های ده گانه­ای تقسیم شده است. این محیط­ها عبارتند از :

- محیط Part: در اين محيط كار مدلسازي هندسي قطعات انجام مي گيرد.

- محیط Property: در اين محيط كار تعريف خصوصيات مواد مورد تحليل، تعريف پروفيل سطح مقطع، نسبت دادن خواص تعريف شده به قطعات و.... انجام مي گيرد.

- محیط Assembly: در اين محيط كار مونتاژ قطعات مختلف در صورت وجود در يك تحليل انجام مي گيرد. در واقع موقعيت هندسي قطعات را كاربر تعيين مي كند.

- محیط Step: در اين محيط گامهاي حل مساله انتخاب مي شوند. در اينجاست كه كاربر نوع حل گر را نيز مشخص مي كند.

- محیط Interaction: در اين محيط خاصيت فيزيكي تماس بين سطوح تعيين مي شود.

- محیط Load: در اين محيط بارگذاري و شرايط مرزي تعيين مي گردد.

- محیط Mesh: در اين محيط كار المان بندي مدل انجام مي شود.

- محیط Job: در اين محيط با تعريف يك job، کاربر شروع حل مسئله را به پردازشگر اعلام می­کند.

- محیط Visualization: در اين محيط كاربر نتايج حل را مشاهده مي كند.

تعداد صفحات : 4

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 31
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 15
 • بازدید امروز : 15
 • باردید دیروز : 19
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 45
 • بازدید ماه : 426
 • بازدید سال : 1,114
 • بازدید کلی : 11,053